מה זה יועץ עסקי?

יועץ עסקי. אדם חיצוני שנותן מבט על העסק

 

יועץ עסקי הינו אדם חיצוני (או במקרים מסויימים של חברות גדולות שכיר) הבא לתת נקודת מבט נוספת על העסק ,מצבו והתנהלותו. במאמר זה ננסה להסביר מי צריך ואיך בוחרים אחד כזה

מי בכלל צריך יועץ עסקי ?

לכל אחד מאיתנו יש את התחומים בהם הוא מצטיין יותר ואת התחומים בהם הוא מתקשה לדוגמא חלקנו מאוד מקצועיים בניהול העסק שלנו אך איננו יודעים לבחור את העובדים הנכונים ,חלקנו לא יודע לבצע את ההתנהלות השוטפת מול הבנק בתבונה וחלקנו לא יודע לפעול בצורה נכונה מול ספקים בקיצור לכל אחד מאיתנו יש את החסרונות והיתרונות שלו ולשם פיצוי על החסרונות ישנם יועצים עסקיים.

ההבדל בין איש עסקים מצליח \עסק מצליח לאיש עסקים נכשל \עסק נכשל הוא היכולת להודות בחולשותיו ובצדדים הפחות טובים שלו ולהעזר בבעלי מקצוע המומחים בתחום.

חשוב לציין כי אין צורך להיות תאגיד ענק כדי לשכור את שירותיו של יועץ עסקי כמובן שלתאגידי ענק או לחברות גדולות יהיו מספר יועצים עסקיים כל אחד בתחומו הוא.

איך בוחרים? 
לצערנו עסק קטן אינו יכול לשכור את שרותיהם של מספר יועצים כל אחד בתחומו מכיוון שההעלויות הכלכליות יהיו גבוהות מדי עבור אותו העסק אך כל עסק יוכל לבחור לו מדריך עסקי שידריך אותו בתחום מסויים או במספר תחומים אז איך מתחילים ?

דבר ראשון עלינו לברר מהו התחום בו אנו חלשים וזקוקים לשינוי \הדרכה \שיפור

לאחר שמצאנו תחום זה (או מספר תחומים) יש לחפש מדריך המתמחה בתחום זה

יש להפגש עם היועץ פגישת פנים אל פנים על מנת לקבל התרשמות ולהתרשם האם יועץ זה מתאים לכם לפעמים היועץ הטוב ביותר לא יוכל להועיל לכם מכיוון שאין בינכם כימיה ולכן חשוב מאוד למצוא מישהו שלא יגיד לכם כן על כל מילה אבל יהיה בראש שלכם

חשוב מאוד לבדוק אם המדריך מהם המטרות שאתם והוא יחד מציבים לעסק כולל תקופה זמן בה יש לעמוד במטרות אלו

כמה יעלה לי? 
זוהי שאלה דומה לשאלה כמה עולה אוטו טוב ולכן לא ניתן לענות על שאלה כזו יש לבחור מדריך שעובד עם עסקים בסדרי גודל דומים גם מבחינת עלויות וגם מבחינת ההתאמה (אם תיקחו מדריך עסקי של חברות גדולות והוא ימליץ לכם להשקיע סכומי עתק בפרסום כי כך נהוג בחברות איתם הוא עובד ברור שעצה זו לא תהייה יעילה עבורכם ואף עלולה למוטט אתכם כלכלית)

חשבו כמה יכול לחסוך לכם היועץ העסקי ונסו שהעלויות יהיו נמוכות מהחסכון (כמובן שיש לקחת את החסכון לאורך זמן)

ומה עושה בעל עסק שאין לו את היכולת לקחת מדריך?

נסו להעזר בחברים, מכרים ,משפחה ובעלי מקצוע שאתם עובדים עימם

לדוגמא : רואה החשבון שלכם יוכל לסייע לכם בהתנהלות הכלכלית ובהחלטות כלכליות

עורך הדין שלכם יוכל לסייע לכם בהתנהלות המשפטית ובהחלטות משפטיות

חשוב מאוד לשים לב כי אתם סומכים על בעל המקצוע כי במידה והוא לא מקצועי הוא עלול לגרום לכם נזק גדול מהתועלת אותה אתם מפיקים ממנו

יועץ ניהולי \ כלכלי טוב יוכל לתת לך את הכלים להתמודד עם חולשותייך ולעזור לך לנהל את עסקייך בצורה טובה, מקצועית ורווחית יותר.

זכור יועץ טוב ירוויח עבורך יותר משהוא יעלה לך.

אז מומלץ כבר היום לפנות להתחיל תהליך של בדיקה במה אנחנו פחות טובים ובניסיון להשתפר בנושאים אלו זכרו אין הביישן למד !

בהצלחה 

כל הזכויות שמורות ל                               

רואה חשבון